Foto: peter widing Ett axplock av Peter Widings bilder från VM i Tyskland 2006 och EM i Österrike/Schweiz 2008.

Se EM ihop med Offside och våra partners!

För er som inte har möjligheten att se Sveriges EM-matcher på plats kan vi glatt meddela att det finns en lösning på mästerskapssuget.

Vi på Offside kommer att hålla i försnacket inför Sveriges matcher på ett antal väl valda ställen i Stockholm och Göteborg – dessutom tillsammans med än så länge hemliga gäster!

Mer information om detta kommer du hitta på Offsides facebook samt hos respektive arrangör (som du finner nedan).

 

STOCKHOLM:

Trädgården

Under Trädgårdens 10-åriga historia har fotboll alltid varit en återkommande aktivitet med Trädgårdscupen och visning av VM-matcher. I år gör vi vår största satsning på fotboll någonsin. Alla Sveriges matcher samt finalen visas på storbildsskärm ute på gården där vi dukar upp långbord och serverar Trädgårdens EM-meny.

Före matchstart håller Christian Daun från Offside i försnacket med hemliga gäster och Lång-Kalle håller hov i DJ-båset.

Entré: 100 kr under Sveriges matcher och finalen, gäller även vid bordsbokning.

Boka bord och läs mer på: www.tradgarden.com eller på Facebook.

P g a begränsat antal sittplatser är det obligatoriskt att beställa från Trädgårds EM-meny vid bordsbokning.

Förutom spelet och resultatet var det en härlig måndagskväll på Trädgården. Än finns chansen, kom och heja fram Sverige mot England på fredag!

Nalen

Nalen visar Sveriges matcher i Fotbolls EM! Kom och heja på Sverige i Stora Salen - stor bild, bra ljud, bar, mat och fri entré.

Läs mer här!

 

GÖTEBORG:

Villan

I samarbete med Offside, Steelseries och Curtis & Co kommer vi skapa den ultimata platsen att se Sveiges EM-matcher på Villan.

En utomhussportbar i grym miljö för alla er som älskar fotboll med själ, hjärta, hjärna och alla ni andra för den delen också!

Matcherna visas självklart på riktigt stor skärm och med bra ljud! Massor av sittplatser, tillgång till god mat, iskall dryck och det kostar inget att gå in!

Läs mer här!

 

Pustervik

En fet filmduk i stora klubben är det rätta stället att kolla fotboll. Hos oss får man en grym mix av musik, mat, dryck och fotboll.

Vi kommer att presentera bra klubbar och dj´s med hjärtat i både musiken och fotbollen. Vi är ingen sportbar utan ett ställe för alla.

Matcherna kostar 50 kr men Offsideläsare är det gratis!
Föranmäl dig till: patrik [dot] nolberg [at] offside [dot] org så finns du och en vän på gästlistan.
Max antal är 300 per match så först till kvarn!

Läs mer på pustervik.nu

Biljetter köper du på www.ticnet.se.